Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm etkinklerimiz

,

Psikodrama Yaşantı Grubu Eylül 2020

Grup Terapisi bana ne fayda sağlar?

 • Grup terapisinde katılımcılar, hayatlarında yaşadıkları kişilerarası zorlukları yine kişilerarası ilişkiler içinde görme ve çözümleme şansı yakalarlar.
 • Grup ortamı, benzer sıkıntıları yaşayan bireylerin birbirinden güç almasını ve beraber iyileşmeyi de güçlendirir.
 • Duygusal dışavurumda zorlanan üyelerin, duygularını tanımasını, anlamasını ve ifade etmesini destekler.
 • Benzer konuda aynı yollardan geçmiş ve yaşadığı zorlukları aşmış üyelerin birbirine destek olmasını ve ilham olmasını sağlar.
 • Hayatın içinde zorlandığınız konularda, grup ortamında prova yapılmasını ve olası çözüme en yakın alternetafin bulunmasını sağlayan davranış örüntüleri geliştirilmesine yardımcı olur.
 • Grup terapilerinde  eşduyum, yakınlık kurma, yakınlığı sürdürme, agresyonu azaltma, tekrar eden davranış ve duygu örüntülerini çözümleme şansı yakalarsınız.

Nasıl Bir Başvuru Süreci Var?

Grup terapisi öncesinde grup terapisti ile online veya yüzyüze ön görüşmeye davet edilirsiniz.  Bu görüşem Grup psikoterapisinin sizin için uygun yöntem olup olmadığına karar vermek ve size detaylı bilgi vermek amacıyla yapılır.

Gerekli görürlerse çeşitli formlar doldurtulur veya testler uygularlar.

Psikodrama Yaşantı Grubu Nedir?
↔Geçmişin olumsuz deneyimlerinden, yüklerinden kurtulmak, geleceğin kaygı ve korkularından arınmak için yapılan eyleme dönük DENEYİMSEL bir terapi yöntemidir.

 • Geçmiş ve geleceği, şimdi burada’ya getirerek çalışır ve olumsuz deneyimi yeniden işleyerek yeni deneyimler yaratır. 
 • Duyguları, düşünceleri somutlaştırarak kendimiz daha iyi anlamamız için eylemle yeni bir ortam yaratır.
 • Yaratıcılık ve spontaniteyi destekleyerek yeni durumlara uygun çözümler geliştirmemize yardımcı olur. İnsan, yaratıcılığının tüm potansiyelini kullandığı ölçüde ve bunu eylem ile dışa vurmasını, yani gözükür olmasını sağlayan spontanlığın yardımı ile sağlıklı bir yaşam sürebilir.
 • Psikodrama sanal bir ortam yaratmadan, yaşamı ve yaşanmışlıkları yine kendi kaynağında,  hayatın bir prototipi olan grupta, eylem içinde çalışır ve iyileştirir.
 • Psikodrama çalışmalarında üyeler, bireysel sıkıntılarınızı gruba getirerek çalışmayı önerebilirler veya grup ile toplu yapılan çalışmalara eşlik edebilirler.

Grup Bilgileri

 • Grup 14 hafta sürer
 • Her hafta aynı gün ve saatte yapılır
 • Eylül 2020 grubu Çalışma saatleri PERŞEMBE günleri 19.30-21.30
 • Grup  Kolektif Psikoloji Ataşehir –İstanbul ofisinde gerçekleşecektir.
 • Kontenjanı 10 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt ve öngörüşme için bizi arayabilirsiniz. 0(216)999 0 717
bilgi@kolektifpsikoloji.com mail adresine mail atabilirsiniz.

Grup Lideri

EZGİ BAŞARAN:

Kolektif Psikoloji’nin kurucusu olan Ezgi Başaran, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Londra Covendish College reklamcılık ve marka yöneticiliği  konusunda eğitim almıştır. 

Gestalt Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve İmago Çift Terapisi, Aile Danışmanlığı eğitimlerinin yanısıra,  IPI- Z.Moreno Psikodrama Enstitüsü’nde 8 yıllık  Psikodrama Uluslararası Grup Terapistliği Eğitimini tamamlamıştır. Tezini “Eş Seçimlerinin Genososyogramdaki izdüşümleri” üzerine yapan Ezgi Başaran, Co-Psikodramatist olarak Yöret ve Koruncuk Vakfı projelerinde,  grup terapisti olarak İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde ve şube yöneticisi olarak Evlilik Terapileri Enstitüsünde görev almıştır. Kolektif Psikoloji’de 500 üzerinde grup oturumu gerçekleştirmiştir. Bilgi Üniversitesi, Üsküdar  Üniversitesi, Kültür Üniversitesi başta olmak üzere eğitim kurumlarında, kurumsal şirketlerde pekçok  Temalı Psikodrama Workshop ve atölyelesi tasarlamış ve uygulamıştır.

 

Mekan

Kolektif Psikoloji
Atatürk Mahallesi, Sülün Cad. Cesur Ap. No:21/3 Ataşehir – İstanbul 34758
istanbul, 34140 Türkiye
Phone:
+90 (216) 999 0 717
Website:
www.kolektifpsikoloji.com

Etkinlik Detayları

Start:
Eylül 10 @ 19:30
End:
Aralık 10 @ 21:30

Organizatör

Ezgi Başaran
Telefon:
02169990717
E-mail:
bilgi@kolektifpsikoloji.com
Website:
www.kolektifpsikoloji.com