Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm etkinklerimiz

  • Bu event geçti
, ,
Tags:
, ,

Psikodrama Yaşantı Grubu

Psikodrama Grup Terapisi Nedir?
↔Geçmişin olumsuz deneyimlerinden, yüklerinden kurtulmak, geleceğin kaygı ve korkularından arınmak için yapılan bireysel ve grup çalışmalarından oluşan eyleme dönük bir terapi grubudur.
↔İçinde gülmek, yüzleşmek , arınmak , yenilenmek, öfkelenmek, kaygılanmak, çözümlemek, hüzünlenmek de olan insana dair herşeyi barındıran ve bunları yine insana dair bir ortamda yani grupta çalıştığımız bir terapi grubudur.
↔Kendimizi olumlu ve olumsuz yanlarımızla buluşturduğumuz ve barıştırdığımız bir terapi grubudur. 

Grup psikoterapilerinin belkide en eskisi olan psikodramanın yaratıcısı Jacop Levy Moreno’dur.  Psikodrama insandaki 3 temel öğeye dikkat çeker. Bunlar; eylem, yaratıcılık ve spontanlıktır.

İnsan, yaratıcılığının tüm potansiyelini kullandığı ölçüde ve bunu eylem ile dışa vurmasını, yani gözükür olmasını sağlayan spontanlığın yardımı ile sağlıklı bir yaşam sürebilir.

Yaşam sözcüklerden ibaret değildir. Sözcüklere anlam yükleyen kültürler ve insanlardır. Yaşam yaşanmışlıklardan ve eylemden ibarettir. İşte bu sebeple psikodrama sanal bir ortam yaratmadan, yaşamı ve yaşanmışlıkları yine kendi kaynağında, eylem içinde çalışır ve iyileştirir.

Psikodrama çalışmalarında üyeler, bireysel sıkıntılarınızı gruba getirerek çalışmayı önerebilirler veya grup ile toplu yapılan çalışmalara eşlik edebilirler.

Grup Bilgileri

  • Terapi grubu 14 hafta sürecektir.
  •  her hafta aynı gün ve saatte yapılacaktır.
  • Çalışma saatleri PERŞEMBE günleri 19.30-21.30 dur.
  • Grup  Kolektif Psikoloji Ataşehir –İstanbul ofisinde gerçekleşecektir.
    Kontenjanı 10 kişi ile sınırlıdır.
  • Katılım bedeli haftalık 100 TL olup ödemeler aylık olarak yapılır.

Kayıt ve öngörüşme için bizi arayabilirsiniz. 0(216)999 0 717
bilgi@kolektifpsikoloji.com mail adresine mail atabilirsiniz.

Grup Lideri

EZGİ BAŞARAN:

Kolektif Psikoloji’nin kurucusu olan Ezgi Başaran, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Londra Covendish College reklamcılık ve marka yöneticiliği  konusunda eğitim almış, bir süre reklam ve organizasyon alanlarında proje yöneticisi olarak çalışmıştır.

Gestalt Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve İmago Çift Terapisi   ve IPI- Z.Moreno Psikodrama Enstitüsü’nde 8 yıllık  Psikodrama Uluslararası Grup Terapistliği Eğitimini tamamlamıştır. Tezini “Eş Seçimlerinin Genososyogramdaki izdüşümleri” üzerine yapan Ezgi Başaran, Yöret ve Koruncuk Vakfı ile düzenlenen Psikodrama projelerinde yer almıştır.   İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Grup terapisti olarak, Evlilik Terapileri Enstitüsü’nde şube yöneticisi olarak görev almıştır.

Bireysel terapi, Grup Terapisi alanlarında çalışmakta, düzenli olarak seminer, eğitim ve psikodrama yaşantı grupları düzenlemektedir.

8 hafta sürecek grubumuz için ödemeler aylık olarak yapılacaktır.

Mekan

Kolektif Psikoloji
Atatürk Mahallesi, Sülün Cad. Cesur Ap. No:21/3 Ataşehir – İstanbul 34758
istanbul, 34140 Türkiye
Phone:
+90 (216) 999 0 717
Website:
www.kolektifpsikoloji.com

Details

Start:
Şubat 6 @ 19:30
End:
Şubat 20 @ 21:30
Cost:
400tl

Organizatör

Ezgi Başaran
Telefon:
02169990717
E-mail:
bilgi@kolektifpsikoloji.com
Website:
www.kolektifpsikoloji.com