Grup Terapileri

Psikodrama Grup Terapisi

Psikodrama Grup Terapisi Nedir?
↔Geçmişin olumsuz deneyimlerinden, yüklerinden kurtulmak, geleceğin kaygı ve korkularından arınmak için yapılan bireysel ve grup çalışmalarından oluşan eyleme dönük bir terapi grubudur.

↔İçinde gülmek, yüzleşmek , arınmak , yenilenmek, öfkelenmek, kaygılanmak, çözümlemek, hüzünlenmek de olan insana dair herşeyi barındıran ve bunları yine insana dair bir ortamda yani grupta çalıştığımız bir terapi grubudur.


↔Kendimizi olumlu ve olumsuz yanlarımızla buluşturduğumuz ve barıştırdığımız bir terapi grubudur. 

Grup psikoterapilerinin belkide en eskisi olan psikodramanın yaratıcısı Jacop Levy Moreno’dur.  Psikodrama insandaki 3 temel öğeye dikkat çeker. Bunlar; eylem, yaratıcılık ve spontanlıktır.

İnsan, yaratıcılığının tüm potansiyelini kullandığı ölçüde ve bunu eylem ile dışa vurmasını, yani gözükür olmasını sağlayan spontanlığın yardımı ile sağlıklı bir yaşam sürebilir.

Psikodrama sanal bir ortam yaratmadan, yaşamı ve yaşanmışlıkları yine kendi kaynağında, eylem ile Grup içinde çalışır ve iyileştirir.

Psikodrama çalışmalarında üyeler, bireysel sıkıntılarınızı gruba getirerek çalışmayı önerebilirler veya grup ile toplu yapılan çalışmalara eşlik edebilirler.

Grup Kasım 2013 den itibaren her sene birden fazla kez düzenlenmektedir.

Grup Bilgileri

  • Eylül 2019 da açılacak olan Terapi grubu 14 hafta sürecektir.
  • Grup Perşembe günleri aynı gün ve saatte yapılacaktır.
  • Çalışma saatleri 19.30-21.30 dur.
  • Grup  Kolektif Psikoloji Ataşehir –İstanbul ofisinde gerçekleşecektir.
   Kontenjanı 10 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt ve ücretsiz öngörüşme için bizi arayabilirsiniz.

0(216)999 0 717
bilgi@kolektifpsikoloji.com mail adresine mail atabilirsiniz.

Grup Lideri

EZGİ BAŞARAN:

Kolektif Psikoloji’nin kurucusu olan Ezgi Başaran, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Londra Covendish College reklamcılık ve marka yöneticiliği  konusunda eğitim almış, bir süre reklam ve organizasyon alanlarında proje yöneticisi olarak çalışmıştır.

Gestalt Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve İmago Çift Terapisi   ve IPI- Z.Moreno Psikodrama Enstitüsü’nde 8 yıllık  Psikodrama Uluslararası Grup Terapistliği Eğitimini tamamlamıştır. Tezini “Eş Seçimlerinin Genososyogramdaki izdüşümleri” üzerine yapan Ezgi Başaran, Co-Psikodramatist olarak Yöret ve Koruncuk Vakfı projelerinde,  grup terapisti olarak İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde ve şube yöneticisi olarak Evlilik Terapileri Enstitüsünde görev almıştır. 

Bireysel terapi, Grup Terapisi ve  psikodrama alanlarında çalışmakta, düzenli olarak seminer ve psikodrama yaşantı grupları düzenlemektedir.

Detaylı özgeçmiş için

Ezgi Başaran

2

Bir sonraki gruba kaydolmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayarak ücretsiz ön görüşme talep edebilirsiniz.

Grup terapileri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Grup Terapileri ve Psikodrama