Pınar Selin Gözeler Akçora

Uzm. Klinik Psikolog

Pınar Selin Gözeler Akçora, Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur.  Yüksek lisansını Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümde ‘Algılan Stres Düzeyi ve İlişkilerde Yüklemelerin Evlilik Uyumu ile İlişkisi’  konulu tez çalışması ile tamamlayıp Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Klinik stajını Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Erkek Psikoz ve Amatem servislerinde yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca:  GATA, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanelerinde staj yapmış, Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’ nin  (SOYAÇ)  “Çocuklarla Birlikte Projesi” kapsamında devlet korumasında bulunan suça sürüklenmiş ve suç mağduru olan çocuklarla bir yıl süreyle çalışmıştır.

Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nı (TCYOV) ‘’Yeniden Özgürlük’’ projesi kapsamında Maltepe Çocuk ve Gençlik kapalı cezaevinde,  suça sürüklenme riski altında yaşayan 12-18 çocuklara psiko-sosyal destek çalışmaları veren ekibin içinde yer almıştır.

2017 yılında gerçekleşen 11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi’ne Yeşilay’ın bursu ile katılmış ve Temel Bağımlılık Eğitimi’ni almaya hak kazanmıştır.

Mezuniyetinin ardından bir vakıf üniversitesinin Psikolojik Danışma Birimi’n de öğrenci ve personele Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimli terapi hizmeti vermiş ve çeşitli merkezlerde psikoterapist olarak çalışmaya devam etmiştir.

Aktif olarak yetişkin bireyler, çift ve ailelerle terapi çalışmalarına devam etmektedir.

Terapi Eğitimleri ve Süpervizyonlar:

Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) Sertifikasyon ve Akreditasyonuna sahip Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve süpervizyonu 2014/2018   (300 Saat)- Prof. Dr. Mehmet Sungur.

European Family Therapy Association Training Instıtutes Chamber (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylı Çift ve Aile Terapistliği Eğitimi ve Süpervizyonu – 2016/  devam etmekte  (500 saat) Yrd. Doç. Murat Dokur.

Existential Academy of İstanbul Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi / devam etmekte.

Katıldığı seminer ve mesleki çalışmalar:

IFTI Psikoterapi Etkinliği Murat Dokur Atölye Çalışması

III. Farkındalık (Mindfulness) Terapisi Sempozyumu – Mindfulness Institute

II. Farkındalık (Mindfulness) Terapisi Sempozyumu- – Mindfulness Institute

11. Ulusal Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresi

Psikolojik İlk Yardım ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu eğitimi -Yrd. Doç. Dr. Mert Akcanbaş

Maltepe Üniversitesi Pedagojik Formasyon

“Obsesif-Kompulsif Bozuklukta Kültürlerarası Çalışmalar ve Güncel Tedavi Yaklaşımları” Sempozyumu David Clark. Hacettepe Üniversitesi.

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Envanteri – Benton Görsel Algı ve Hafıza Testi, Bender-Gestalt Psikomotor Algı Koordinasyon Testi-Maltepe Üniversitesi.

Avrupa Birliği Denetimli Serbestlik Uzmanlığı Eğitim Projesi Maltepe Üniversitesi.