Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm etkinklerimiz

,

Grup Terapisi- Psikodrama Yaşantı Grubu / Ekim 2021

Psikodrama grup terapilerinin en eski yöntemidir. Olumsuz yaşam olaylarını, tekrar eden zorlantıları, travmatik deneyimleri, kaygı, korku ve duygusal çökkünlüğünüzün temellerini çalışma olanağı bulacağınız, psikanalitik temellere dayanan grup çalışmalarında hayatınıza yeni bir bakış açısı geliştirerek kendinizi başkalarının gözünden görme, değerlendirme, eşduyum geliştirme, duygu düzenleme, öfke kontrolü ve kaygı yönetimi gibi konularda gelişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca, ilişki problemleri, bağlanma, ayrışma, çatışmalı aile ilişkileri konularında da grup terapisi size geniş bir çalışma alanı sunacaktır.

Yaşantı gruplarında üyeler yapılan ücretsiz ön görüşme sonrasında gruba kabul edilmektedir.
Grup çalışması Ekim-Mart ayları arasında 15 günde bir 5 saat olarak haftasonları gerçekleştirilecektir.

Grup kontenjanı 10 kişidir.

Detaylı bilgi için bizi arayabilir, e-mail atabilirsiniz.

Email: bilgi@kolektifpsikoloji.com

Telefon: 0(216) 999 07 17

 

 

Psikodrama

Grup terapilerinin belki de en eskisi olan psikodramanın yaratıcısı Jacop Levy Moreno’dur. Psikodrama insandaki 3 temel öğeye dikkat çeker. Bunlar; eylem, yaratıcılık ve spontanlıktır.

Grup, bireyin varoluşunu güçlendiren, içgörüsünü arttıran en küçük oluşumdur. İnsan grup içinde varlığını sürdürür, yaşadığı sorunları ve problemleri yine grup içinde daha kolaylıkla çözümleyebilir.

Psikodrama sanal bir ortam yaratmadan, yaşamı ve yaşanmışlıkları yine kendi kaynağında, GRUP İÇİNDE eylem ile çalışır ve iyileştirir.

Psikodrama çalışmalarında üyeler, bireysel sıkıntılarınızı gruba getirerek çalışmayı önerebilirler veya grup ile toplu yapılan çalışmalara eşlik edebilirler.

Psikodramanın çalışma alanları oldukça geniştir. Kurumumuzda grup terapileri şeklinde minimum 6 haftalık psikodrama terapi grupları olduğu gibi, temalı psikodrama seminerleri ve tek oturumluk workshoplar da düzenlenmektedir.

Grup çalışmalarının kazanımları

İçgörü ve farkındalık: Bireysel değişim, grup ve sosyal toplum içinde de değişimi ve iyileşmeyi beraberinde getirir.
Birliktelik: Grup üyelerinin arasında güven ve dürüstlük ilkesi altında bağlılık ve ortak paylaşımlar oluşturmak, grup üyelerini birbirine yakınlaştırır. Grup ortamı Yeni ve sağlıklı ilişkiler için bir deneyim ortamı oluşturur.
Evrensellik: bunu bir tek ben yaşıyorum duygusundan, benzer ve ortak şeyler yaşama ve hissetme bakış açısının kazanımını sağlayar.
Özgüven : Grup üyelerinin kendine inancı ve güveni artar. Yapabileceklerinin ve başarabileceklerinin farkında olmak, potansiyelini keşfetmek, özel hayat ve iş hayatındaki başarıyı da arttırır.
İletişim: Grup üyelerinin birbirini daha iyi anlaması ve sağlıklı iletişim kurmasını genel Empati becerisini de güçlendirir
Yaratıcılık ve spontanite: Psikodrama ve sosyodramanın içindeki, Sorunlara anlık ve yaratıcı çözümler üretmeyi sağlayan psikoterapötik oyunlar ve çalışmalar, yaratıcılık ve spontaniteyi güçlendirir. Çözüm becerilerin de gelişmesini sağlar
Harekete Geçme: Tüm kazanımların en önemlisi ise eyleme geçmedir. Kendisini tanıyan, farkındalık kazanmış bireyler eğer eyleme geçmeyi başaramıyorsa potansiyelini kullanamaz.

Mekan

Kolektif Psikoloji
Atatürk Mahallesi, Sülün Cad. Cesur Ap. No:21/3 Ataşehir – İstanbul 34758
istanbul, 34140 Türkiye
Phone:
+90 (216) 999 0 717
Website:
www.kolektifpsikoloji.com

Etkinlik Detayları

Start:
9 Ekim 2021 @ 08:00
End:
Mart 12 @ 17:00

Organizatör

Ezgi Başaran
Telefon:
02169990717
E-posta:
bilgi@kolektifpsikoloji.com
Website:
www.kolektifpsikoloji.com