Grup Terapileri

Psikodrama Yaşantı Grubu

Psikodrama Nedir?
↔Geçmişin olumsuz deneyimlerinden, yüklerinden kurtulmak, geleceğin kaygı ve korkularından arınmak için yapılan bireysel ve grup çalışmalarından oluşan eyleme dönük bir terapi grubudur.

↔İçinde gülmek, yüzleşmek , arınmak , yenilenmek, öfkelenmek, kaygılanmak, çözümlemek, hüzünlenmek de olan insana dair herşeyi barındıran ve bunları yine insana dair bir ortamda yani grupta çalıştığımız bir terapi grubudur.


↔Kendimizi olumlu ve olumsuz yönlerimizle değerlendirebilmek, daha önce deneyimlemediğimiz rollerle hayatın içinde farklı bakış açıları kazanmak için beraber yola çıktığımız, yargılanma ve eleştiriyi içinde barındırmayan
 bir çalışma grubudur. 

Grup psikoterapilerinin belkide en eskisi olan psikodramanın yaratıcısı Jacop Levy Moreno’dur.  Psikodrama insandaki 3 temel öğeye dikkat çeker. Bunlar; eylem, yaratıcılık ve spontanlıktır.

İnsan, yaratıcılığının tüm potansiyelini kullandığı ölçüde ve bunu eylem ile dışa vurmasını, yani gözükür olmasını sağlayan spontanlığın yardımı ile sağlıklı bir yaşam sürebilir.

Psikodrama sanal bir ortam yaratmadan, yaşamı ve yaşanmışlıkları yine kendi kaynağında, eylem ile Grup içinde çalışır ve iyileştirir.

Psikodrama çalışmalarında üyeler, bireysel sıkıntılarınızı gruba getirerek çalışmayı önerebilirler veya grup ile toplu yapılan çalışmalara eşlik edebilirler.

Grup Kasım 2013 den itibaren her sene birden fazla kez düzenlenmektedir.

Grup Bilgileri

    • Başlangıç 20 Şubat 2020
    • Psikodrama yaşantı grubu 14 hafta sürecektir.
    • Grup Perşembe günleri 19.30-21.30 saatleri arasında yapılacaktır ve 14 hafta boyunca aynı gün ve saatte devam edecektir.
    • Katılmak isteyen üyeler öncelikle ücretsiz ön görüşmeye çağırılırlar. Katılımcılar ön görüşme sonrasında belirlenecektir.

Grup  Kolektif Psikoloji Ataşehir –İstanbul ofisinde gerçekleşecektir.
Kontenjanı 10 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt ve ücretsiz öngörüşme için bizi arayabilirsiniz.

0(216)999 0 717
bilgi@kolektifpsikoloji.com mail adresine mail atabilirsiniz.

Grup Lideri

EZGİ BAŞARAN:

 

Ezgi Başaran

2

Bir sonraki gruba kaydolmak ve detaylı bilgi almak için bizi arayarak ücretsiz ön görüşme talep edebilirsiniz.

Grup terapileri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Yaşantısal Gruplar ve Psikodrama