Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm etkinklerimiz

  • Bu etkinlik geçti.
,

Özgüven Atölyesi/Bir Orman MACERASI

Çocuklar birçok duygularını kısıtlı duygu ifadeleriyle dışa vururlar. Ancak duygu repertuarları geliştikçe kendilerini daha farklı ifade edebilme başlar böylece olumsuz duygularını öfke, üzüntü olumlu duygularını sadece mutluluk olarak göstermekten çıkarlar. Şaşkınlık, hayal kırıklığı heyecan, panik, sıkıntı, küskünlük sempati, neşe, keyif gibi pek çok duyguyu tanımaya ve farklı davranışlarla yansıtmaya başlarlar. Çocuk duygularını daha yakından tanıdıkça iletişim ve sosyal becerileri gelişir ve sorunlarını içe atmak yerine uygun şekilde dışa yansıtmayı öğrenir. Bu sebeple dışavurumcu terapi teknikleri çocukluk çağındaki bütün gelişim evrelerinde oldukça işlevsel bir metot olarak kullanılır.

Psikodrama oyunlarından köken alan ” Çocuklar için Sosyal Beceri Atölyeleri” mizin  “ÖZGÜVEN” atölyesi ile sizleri buluşturmaktan mutluluk duyarız.

Özgüven, bireyin bir şeyleri yapabilme, bir işe başlayabilme, tamamlayabilme, başarabilme ve topluma olumlu katkı sağlayarak kendini faydalı hissetme becerisine duyduğu inançtır.

Çocuklarda özgüven gelişimi deneyimleme, başarmayı deneme ve karşılaştıkları güçlüklerle baş etmeyi öğrenme ile ivme kazanır. Yetenekleri ve ilgileri sürekli gelişen çocuklar, ebeveynlerin kendilerini deneyimleme konusunda desteklemesi ile özsaygı ve özgüvenlerini geliştirirler.

Çocukların sınırsız öğrenme imkanı buldukları yaşamda özsaygının oluşumunda en önemli etkenlerden biri destekleyici sosyal ortamdır. Çocuğun özgüveni, kendisini güvende hissettiği ve kendisini ifade edebildiği ve keşfedebildiği bir sosyal ortamda gelişir.

Grupta deneyimlediklerini, sonrasında okulda ortaya koyma zamanı gelir.

Biz bir orman hayal ettik.

Duygu ormanında hep beraber bir yolculuğa çıkıyoruz. Hayal gücümüz, arkadaşlarımız ve özgüvenimiz ile. Siz de katılmak ister misiniz?

 

  •  28 Ocak Cumartesi Günü ”Özgüven Atölyesi”

  • Saat: 10.00-12.00
  • Kimler Katılabilir?

8-10 Yaş Tüm çocuklar

Kontenjan 6 kişidir.

  • Atölye Ücreti ne kadardır?

Eğitim ücreti 350 TL’dir.

  • Atölye Yürütücüsü

Klinik Psikolog Münire Merve Uzluk

Hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

https://kolektifpsikoloji.com/team-member/munire-merve-uzluk/

 

Mekan

Kolektif Psikoloji
Atatürk Mahallesi, Sülün Cad. Cesur Ap. No:21/3 Ataşehir – İstanbul 34758
istanbul, 34140 Türkiye
Phone:
+90 (216) 999 0 717
Website:
Mekan Websitesi görüntüleyin.

Etkinlik Detayları

Start:
Ocak 28 @ 10:00
End:
Ocak 29 @ 12:00

Organizatör

Kolektif Psikoloji
Telefon:
02169990717
E-posta:
bilgi@kolektifpsikoloji.com