Kolektif Psikoloji

Ne Kadar da farklı renklerdeyiz her birimiz!
Her insanı özel kılan bu renkleri görebilmek gerek.
Sorun arayıp bulmak değil niyetimiz. Kapımızdan giren her bireyin önce neye ihtiyacı olduğunu bulmak niyetindeyiz. Hangi rengi eksik kalmış, hangi yüzü karanlıktaymış?
 
Terapistin görevi; beraber keşfederken renkleri, bir yolu paylaşan yol arkadaşı gibi. Biraz daha fazla görüş yeteneği olan ve ellerinde ışıklar taşıyan. O ışıklarla yolu, sonra da saklı kalmış renklerinizi aydınlatmak amacındayız. 
 
Sorunlar; ışığı kovalayan ateş böcekleri gibi ama gerçek gün ışığını bulduklarında ortadan kayboluyorlar.
 
Biz; beraberce o gün ışığını keşfetmek için bir yola çıkıyoruz sizinle. Yargılamadan, eleştirmeden her bireyi önce kendinde var olan renklerle tanımaya çalışıyoruz. Sonra mat renklerini parlaklaştırıp, gölgede kalmışları gün yüzüne çıkartıyoruz.
 
Yaşam mücadelelerle dolu ama her zaman en büyük mücadele kendimizle olan : bu mücadelede desteğe ihtiyacınız olduğunda önce neye ihtiyacınız olduğunu keşfediyor, rotamızı çiziyoruz.
 
Sonra ver elini gün ışığı.
 
Peki siz aydınlığa doğru bir yolculuğa hazır mısınız?

Kimlik

Kolektif Psikoloji, uzun yıllar farklı kurumlarda çalışmış uzmanlarca etik değerlere bağlı, yaratıcı  ve kaliteli bir anlayışa hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

Yaşadığınız hiç bir sorun basite indirgenemez ve başkalarının yaşantıları ile genellenemez. İşte bu sebeple kalıplaşmış çalışma biçimlerine ve ezbere dayanmayan, bir tek modele ve stratejiye bağlı kalmayan, farklı alanlarda eğitimler almış,  kendini geliştirmiş, bakış açısı geniş ve spontan uzmanlardan oluşan bir ekip ile hizmet vermekteyiz.

Psikoterapi ve psikolojik danışmanlık  konusunda hala ülkemizde net bir standart bulunmamakta bu sebeple yeterlilik ve kalite konularında bir çok problem yaşanmaktadır. Ekibimiz, sadece diplomalarla değil,  çalıştığı alanında aldığı özel eğitim ve süpervizyonlarla uzmanlaşmış  ve deneyim sahibi psikologlardan oluşmaktadır.

Kurumumuzdaki geniş yelpaze sayesinde aile ve çift terapileri, cinsel ve bireysel terapiler, çocuk terapileri, aile danışmanlığı, grup terapileri ve psikodrama alanlarında sizlere yardımcı olabiliyoruz. Kişisel gelişim, psikodrama grupları ve kurumsal danışmanlık departmanlarımız ile de hayata farklı bakış açıları katmayı hedefliyoruz.